LİKİT VE GAZ YAKITLI ISITMA

Seraların ısıtılması için kullanılan sistemler arasında, doğalgaz, LNG, LPG, CNG, motorin veya fueloil gibi çeşitli yakıtların tek başına veya ikili kombinasyonlu brülörler aracılığıyla kullanıldığı kazan sistemleri bulunmaktadır. Bu sistemlerde, belirtilen yakıtlar kazan içerisinde yakılarak, sera ısıtma suyunun istenilen sıcaklığa ulaştırılması sağlanır. Sıvı ve gaz yakıtlar arasında, özellikle seracılık alanında, kolay kullanımı, yüksek güvenlik standartları ve bitkilerin beslenmesinde önemli bir rol oynayan CO2 üretimi açısından doğalgaz en çok tercih edilen yakıttır.

Doğalgaz ile çalışan kazanlar, kömür kazanlarına kıyasla daha uygun fiyatlı olup, kullanımı ve temizliği daha kolaydır. Ayrıca, hassas sıcaklık kontrolüne olanak tanıyan yüksek randımanlı sistemlerdir. Doğalgaz kazanlarında randıman oranı %93’e kadar çıkabilmektedir. Doğalgaz ve türevlerinin kullanımı durumunda, sera içerisine CO2 gübreleme sistemi de entegre edilebilir. CO2 gübrelemesi, genellikle gündüz saatlerinde yapıldığı için, bu süre zarfında üretilen ısının boşa gitmemesi adına, gündüz ısıtılan suyun gece kullanımı için izolasyonlu bir sıcak su tankı (Buffer Tank) kullanılması önerilir.

Doğalgaz tankının yerleştirilmesi sırasında, zorunlu güvenlik önlemleri ve güvenlik mesafelerine dikkat edilmesi gerekmektedir. Çift yakıtlı brülörler, doğalgaz kesintisi durumunda otomatik olarak dizel yakıta geçiş yapabilme özelliğine sahiptir. Bu sayede, sera ısıtma sisteminin kesintisiz çalışması sağlanır. Isıtma şebekesi dağıtımı, her serada ihtiyaca göre düzenlenen yeterli ısıtma devreleri ile kurulur. Kollektör, ana hatlar ve kazan dairesi içerisindeki boruların izolasyonu ve alüminyum sac ile kaplanması, ısı kaybını önler ve sisteme estetik bir görünüm kazandırır.

Doğalgaz, motorin, fueloil veya LNG gibi yakıtlarla çalışan ısıtma sistemlerinin sera ısıtma sistemi proje ve kurulumu, maliyetlendirme ve diğer detaylar hakkında daha fazla bilgi almak için, iletişim sayfamızdaki bilgiler üzerinden bize ulaşabilirsiniz. Seralarınız için en uygun ısıtma sistemi çözümlerini sunmak ve enerji verimliliği yüksek, çevre dostu seçeneklerle seralarınızın ideal sıcaklıkta tutulmasını sağlamak için buradayız.

daha fazla bilgi için

Hemen iletişime geçebilirsiniz

İletişim Bilgileri

Telefon

+90-850-308-6442
+90-532-364-8448

Konum

Çalkaya, Mir Plaza, Serik Cad No:218/C, 07112 Aksu/Antalya

© 2023 Green Climate Technology  Tüm Haklar Saklıdır.